Visszér vizsgálata
Tartalom
Visszér kezelésénél végső soron a már nagyon kitágult visszereket mesterségesen össze kell zárni, vagy el kell távolítani - visszér műtét. Vérrögképződés megelőzése: megfelelő folyadékmennyiség elfogyasztása, szükség esetén véralvadásgátló szedése.
Kitágult visszér kezelése, gyógyítása: lézeres visszérműtét, rádiófrekvenciás visszér műtét dr. Sepa György érsebésznél.
A visszérbetegség (varikozitás)
Gyulladt, fekélyes visszér kezelés, gyógyítása: gyógyszeres visszér-kezelés, visszér műtét, fekély kezelése. Életmóddal a visszerek ellen Bár a problémát gyógyítani nem tudjuk megfelelő étrenddel, de sokat tehetünk a probléma enyhítése érdekében a hasűri nyomás elkerülésével, erek egészségének megtartásával.
Létrehozva:
Érdemes tehát kerülni a székrekedést, így folyadékban és rostaban gazdag étrend tartani visszér probléma esetén is. Javasolt naponta többször zöldség és gyümölcs fogyasztás, rostban gazdag gabonák rendszeres étrendbe illesztésével.
Rendszeres testmozgás megelőzés és kezelés szmepontjából is elnegedhetetlen, kifejezetten ajánlott a visszaáramlást segítő mozgásformák végzése, mint a séta, kerékpározás, úszás. Vénás értorna alkalmazása segíti a vénás nyomás csökkentését is. A jelentősen kitágult visszerek kezelésének módja a visszér vizsgálata műtét.
Visszér műtétnél a kitágult visszerek eltávolítása, a vénás keringés helyreállítása visszér vizsgálata. A visszér műtét modern fajtája, amikor rádiófrekvenciával a visszereket összeszűkítik, lezárják. A kezdetben csak kis fájdalommal járó kórkép tartós fennállás esetén súlyosabb szövődményekkel is járhat.
A vénás pangás miatt kezeletlen esetben akár lábszárfekélyilletve mélyvénás trombózis is kialakulhat, mely nem ritkán életveszélyes tüdőembóliával társulhat. Visszerekkel, gyógyításukkal, kezelésükkel kapcsolatban forduljon hozzánk bizalommal!
Sepa György érsebész szakorvos segítségével a visszeresség minden stádiumára szakszerű megoldást kínálunk! Jelentkezzen be visszér kezelésre Dr. Sepa György, visszér specialistához!
A kórelőzmény anamnézis felvétele kitér a különböző érbetegségek előfordulására a családban, a terhességekre, a szülésre, a munkaköri körülmények mibenlétére, illetve az esetleges korábbi érgyulladásokra, érműtétekre. Minden meglévő betegségéről, rendszeresen szedett gyógyszerrről érdemes tájékoztatnia kezelőorvosát. A cukorbetegséga magasvérnyomás-betegség és a különböző szívbetegségek ugyanis hajlamosító tényezők a lábszárfekély illetve egyéb visszér vizsgálata megjelenése szempontjából, ezért fontos információ a kivizsgálást végző orvos számára. Ezenkívül a társuló betegségek miatt szedett gyógyszerek befolyásolhatják azt is, hogy visszérbetegsége kezelésére milyen gyógyszereket javasoljon Önnek orvosa. Hirdetés Az ilyenkor sorra kerülő fizikális és műszeres vizsgálatok célja egyaránt az ún.
Trombózis- és Hematológiai Központ.